معافیت محصولات زنبورعسل از مالیات بر ارزش‌ افزوده

 
 

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور از تصویب طرح استفساریه با هدف معافیت محصولات زنبور عسل از پرداخت مالیات بر ارزش‌ افزوده در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

حسین اکبرپور افزود: طرح استفساریه جز ۱ بند الف ماده ۹ قانون مالیات بر ارزش‌افزوده به محصولات زنبورعسل، با ۱۹۱ رأی موافق و یک رأی مخالف، در مجلس شورای اسلامی مصوب شد.

وی گفت: براساس قانون تمام محصولات خام کشاورزی از پرداخت مالیات بر ارزش‌ افزوده معاف هستند، اما به دلیل تفسیر اشتباه از قانون، محصولات زنبورعسل از این معافیت مستثنا انگاشته شده بودند که به‌موجب این طرح، تمام محصولات زنبورعسل نیز به ‌عنوان فرآورده خام دامی شناخته ‌شده و از پرداخت مالیات بر ارزش‌ افزوده معاف شدند.

اکبرپور ادامه داد: این طرح از طریق معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و دفتر توسعه زنبورداری کشور در این معاونت، در قالب طرح استفساریه به کمیسیون کشاورزی و آب و محیط ‌زیست مجلس شورای اسلامی ارسال شد و پس از پیگیری‌های شخص معاون وزیر و دفتر توسعه زنبورداری در دفاع از این طرح در کمیسیون کشاورزی، در نهایت هم‌زمان با روز جهانی زنبور و در آخرین روز کاری مجلس یازدهم به تصویب رسید.

وی ضمن قدردانی از جامعه تلاشگر در حوزه زنبورعسل که بالغ ‌بر ۱۰۰ هزار بهره‌بردار را شامل می‌شود، گفت: این خبر خوشحال‌ کننده‌ای است که در نتیجه پیگیری‌ها و تلاش‌های معاونت امور تولیدات دامی، قائممقام امور مجلس وزارت جهاد کشاورزی، تشکل‌های ملی و استانی از سال 1400، حمایت و مکاتبه شخص وزیر اقتصاد و دارایی، رایزنی‌های مختلف با معاونت تقنینی مجلس شورای اسلامی و مذاکرات با نمایندگان مجلس و نیز مجمع نمایندگان استان‌های آذربایجان غربی، اصفهان، تهران، مازندران و ... محقق شده است

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.