تسویه کامل مطالبات کلزا‌کاران/ خوزستان صدرنشین خرید تضمینی کلزا

 

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، از واریز ۸۴۱ میلیارد تومان باقی‌مانده مطالبات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا به حساب کشاورزان کلزا‌کار خبر داد و اتمام تسویه کامل مبلغ خرید کلزا را اعلام کرد.

سید سعید راد با بیان این که امسال، ۱۰۹ هزار و ۵۲۰ تن کلزا از ۲۹ استان کشور خریداری و در مجموع ۳ هزار و ۱۴۶ میلیارد تومان پرداخت شده است، گفت: با تلاش کشاورزان کلزا‌کار، خرید این محصول در سال جاری نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

وی سه استان پیشرو در تحویل محصول کلزا را خوزستان، گلستان و مازندران برشمرد و افزود: این استان‌ها به ترتیب ۳۰ هزار و ۷۸۳ تن، ۲۰ هزار و ۳۶۴ تن و ۹ هزار و ۱۲۹ تن، در صدر فهرست خرید تضمینی کلزا قرار دارند.

مطالعه بیشتر : افتتاح و بهره‌برداری از ۳۰۰ پروژه آب و خاک کشاورزی در دور دوم سفر هیات دولت به چهارمحال و بختیاری

راد در همین حال اضافه کرد: استان‌های کردستان، خراسان رضوی و کرمانشاه هم به ترتیب بیشترین رشد تولید در مقایسه با سال قبل را تجربه کرده‌اند.

معاون وزیر جهادکشاورزی در پایان با اعلام این که علاوه بر کلزا، ۶ هزار و ۸۷ تن گلرنگ به ارزش ۱۵۷ میلیارد تومان و ۸۰۵ تن آفتابگردان به ارزش ۲۰ میلیارد تومان خریداری و همه پول آن به کشاورزان پرداخت شده است، تاکید کرد: از تلاش کشاورزان گندم‌کار و کلزا‌کار برای تولید این دو محصول اساسی در سال جاری و صبوری و متانت در دریافت مطالبات، تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

دیدگاه شما برای ما مهم است.